Jak rozpoznać dobry pellet
Jak rozpoznać dobry pellet?
13 marca 2019
Ogrzewanie pelletem

Ogrzewanie pelletem – dlaczego warto?

Zainteresowanie kotłami na pellet systematycznie rośnie. Te najnowsze pracują niemal bezobsługowo przez długi czas, poza tym nie brudzą pomieszczeń, w których się znajdują, dlatego ogrzewanie pelletem nie jest uciążliwe dla domowników. To oczywiście nie jedyne zalety wykorzystywania pelletu do ogrzewania pomieszczeń.

Pellet – paliwo z substancji roślinnych

Pellet zaliczany jest do biomasy, czyli grupy paliw, które pochodzą z naturalnych, roślinnych składników – głównie z rolnictwa oraz leśnictwa. Jeśli chodzi o pellet drzewny, do jego produkcji wykorzystuje się odpady powstałe podczas obróbki drewna, zatem drzewa nie są ścinane właśnie po to, by powstał z nich pellet – ekologiczne paliwo powstaje niejako przy okazji. Poza tym w procesie produkcyjnym nie wykorzystuje się żadnych ulepszaczy ani składników chemicznych. Pellet dobrej jakości pali się równo i długo, a przy tym oddaje do pomieszczenia odpowiednią ilość ciepła.

Ekologiczne ogrzewanie pelletem

Skoro pellet pali się równo i długo, jest paliwem pochodzenia naturalnego, poza tym granulat nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, to ogrzewanie pelletem śmiało można uznać za metodę ekologiczną. W procesie spalania pelletu poziom emisji szkodliwych substancji do atmosfery zostaje ograniczony do minimum, zaś emisja dwutlenku węgla jest zerowa. Wniosek nasuwa się sam: im więcej osób zrezygnuje z wciąż popularnych „śmieciuchów” i zacznie korzystać z kotłów na pellet, tym problem ze smogiem, który każdego roku dusi mieszkańców Polski, będzie mniejszy.

Wysoka kaloryczność pelletu

Oczywiście dla osób, które decydują się na ogrzewanie pelletem ogromne znaczenie mają względy ekonomiczne. Pellet to materiał opałowy o wysokiej kaloryczności, niewiele niższej niż węgiel typu groszek – użycie pelletu wysokiej jakości to pewność, że dom ogrzewany jest efektywnie, domowy budżet nie zostaje nadwerężony, a przy tym korzystanie z kotłów na pellet jest bardzo wygodne. Samo transportowanie i przechowywanie paliwa także nie jest problematyczne. Pallet pakowany jest w wygodne i czyste worki o wadze 15 kg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zadzwoń
833575619